چاپ افست

چاپ “Offset” به عنوان یکی از پرکاربردترین روش های چاپ در صنعت شناخته می شود. امروزه با توجه به رشد روز افزون تبلیغات در زمینه های مختلف، شاهد انواع اسناد چاپی نظیر بروشورها، چاپ کاتالوگ ها و کتابچه‌های راهنما هستیم. این نمونه ها که مسلما از جذابیت های بصری برخوردارند، غالبا نتیجه‌ی چاپ افست هستند.

واژه‌ی Offset ،به معنای انحراف و یا غیر‌مستقیم، برگرفته از روش کار دستگاه است. مکانیزم چاپ افست به این صورت است که ابتدا الگوی چاپ بر روی یک سطح لاستیکی چاپ می شود و سپس این سطح وظیفه‌ی انتقال الگو بر روی کاغذ را خواهد داشت. چاپ افست شامل چهار مرحله‌ی چاپ مجزا است که در ادامه به طور کامل‌تری به آن پرداخته می شود.

 

برای استعلام قیمت و ثبت سفارش چاپ افست در واتس اپ روی دکمه زیر کلیک کنید.

 

سفارش واتس اپ

 

متریال مورد استفاده برای چاپ افست

چاپ افست به شما امکان چاپ روی چندین سطح را می دهد که می تواند شامل موارد زیر باشد:

کاغذ
سهام کارت
پلاستیک
فلز

 

اقلام چاپی مورد چاپ برای چاپ افست

هنگامی که برای تولید انبوه استفاده می شود بسیار مفید است:

پوسترها

کتاب ها

جلد کتاب

بروشورها

کارت بازرگانی

پست کننده ها

آگهی ها

خبرنامه ها

روزنامه ها

مجلات

 

مزایای رنگ افست و چاپ افست

حذف محدودیت های موجود در چاپ دیجیتال از جمله محدودیت در نوع و جنس زیرلایه، از مزایای قابل توجه چاپ افست است. از دیگر مزایای این سیستم می توان به کاهش محسوس هزینه ها در چاپ با تیراژ بالا اشاره کرد.

در واقع برای چاپ های بیش از ۱۰۰۰ نسخه، روش چاپ افست مناسب ترین و کم هزینه ترین روش است. روش چاپ افست نسبت به سایر فرآیندهای چاپ از سرعت بالاتری برخوردار است.

کیفیت چاپ به نسبت تک رنگ یا ۴ رنگ بودن چاپ متفاوت خواهد بود. در واقع چاپ افست چهار رنگ کیفیت بهتری در مقایسه با دیگر روش‌های چاپ دارد. در حالی که در چاپ تک رنگ مشکی، روند متفاوت خواهد بود و کیفیت چاپ نسبت به روش لیزری به مراتب بهتر می شود.

 

معایب رنگ افست و چاپ افست

در ادامه ذکر مزایا و ویژگی های مفید فرآیند چاپ افست، باید از کمی و کاستی های این روش هم آگاه شوید. با قرار دادن معایب در کفه‌ی دیگر ترازو، متقاضی با دید بهتری می تواند در مورد انتخاب روش چاپ تصمیم‌گیری کند. این روش برای تیراژهای زیر ۱۰۰۰ نسخه صرفه‌ی اقتصادی ندارد.

برای چاپ در حجم‌های پایین تر می توان از سایر روش ها نظیر چاپ لیزری استفاده کرد. از دیگر محدودیت‌های این روش عدم تغییر و یا اصلاح اطلاعات ورودی به دستگاه تا زمان اتمام دستور چاپ است. بنابراین اپراتور باید پیش از تایید دستور چاپ، نسبت به اطلاعات ورودی دقت لازم را داشته باشد.

صفحات آلومینیومی دستگاه چاپ افست به دلیل شرایط محیطی تمایل به آندایز (anodize) شدن دارند. تمامی نقاطی که در صفحه آلومینیومی دچار این عیب می شوند، منجر به بروز اخلال در فرآیند چاپ و کاهش کیفیت چاپ افست خواهند شد.

 

 

جهت ثبت سفارش چاپ افست می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید و ضمن مشاوره با کارشناسان باتیک بهترین را انتخاب نمایید.

 

۰۲۱۳۳۵۳۰۹۶۵۰۹۳۵۱۲۶۵۸۵۷

 

خدمات باتیک پرینت